Facebook Twitter Pinterest Google + email tisk

Motorová sekačka - motorová strunová sekačka

Motorová strunová sekačka

Strunová sekačka je ideálním pomocníkem v místech, která jsou pro běžnou rotační sekačku příliš těsná. Hodí se k dosekávání malých ploch podél cest, plotu a zídek, využijete ji také ke zkracování trávy v okolí stromů, okrasných keřů nebo skalek.

Stroje jsou vybaveny dvoutaktním nebo čtyřtaktním benzínovým motorem o různém výkonu a obsahu, hmotnost se pohybuje okolo 6 kg. Většina této hmotnosti je přenesena do dodávaného ramenního popruhu, a díky skvělému vyvážení je tak ovládání této sekačky velice snadné a pohodlné. Spodní rukojeť je snadno nastavitelná posunem po hřídeli pro lepší vyvážení s ohledem na výšku obsluhy. Dělitelná hřídel je výhodou při přepravě a uskladnění.

Šířka záběru vyžínače je okolo 40 cm, o správnou délku strun se stará poloautomatický systém odvíjení. Pokud se opotřebením během práce struna neúměrně zkrátí, stačí jemně poklepat strunovou hlavou o zem a ta uvolní strunu. Zastřihovač se pak postará o správnou délku a je možné pokračovat v práci bez zastavování a ručního nastavování délky struny.

U strunové sekačky je nezbytné nosit ochranné pomůcky, minimálně brýle, ale vhodnější je obličejový štít i se sluchátky. Některé stroje mohou rezonovat, proto je vhodné nosit rovněž antivibrační rukavice.

Zdroj: Motorová sekačka
Zveřejněno: 20.2.2016SiteMAP